OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE od 13 do 20 stycznia

od 13 do 20 stycznia 2018r.

Święto Chrztu Pańskiego

W niedzielę po Uroczystości Objawienia Pańskiego, świętujemy fakt chrztu Jezusa w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest był także objawieniem Chrystusa: Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielonego przez Jana Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołani do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbiajmy naszego Pana.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na seminarium duchowne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

- w czwartek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata

W tym dniu Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

- w sobotę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

1. W poniedziałek, 14 stycznia obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

2. Od piątku, 18 stycznia – w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. W sobotę, 19 stycznia – zapraszamy wszystkie grupy modlitewne, także radę duszpasterską i ekonomiczną naszej parafii na Mszę Świętą o godz. 12:00. Spotkanie opłatkowe będzie po Mszy św w sali integracji wsi , fakt udziału w tym spotkaniu należy zgłosić do Pani Agnieszki Trojan do czwartku.

4.Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na zobowiązywania za elewację i funkcjonowanie naszej parafii.

5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy zatroszczyli się o czystość kościoła na tę niedzielę. Na przyszły tydzień troskę tą powierzamy mieszkańcom   PRUCHNA CENTRUM – GRUPA I ulice: Główna: 3, 7, 9, 11, 14, 15, 17, 19, 28, 30,32; Astrów: 2, 3, 6, 10; Kwiatowa: 1, 6, 8, 8a; Osiedlowa 5.

Na cały tydzień pracy i nauki wszystkim parafianom życzymy wiele łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Patronki św. Anny.

Łącznie (od 14-06-2016) 61049