Copyright 2024 - parafia-pruchna.pl

Gdzie jak nie do Matki

 

Gdzie jak nie do Matki

 

Kilkanaście tygodni po Zielnej, kilka po Siwnej grupa pielgrzymów wybrała się do Matki, Królowej Polski, Pani Jasnogórskiej, Czarnej Madonny aby u Jej stóp z różańcem w ręku dziękować i prosić o pomoc i obronę. 

Wyruszyliśmy w sobotni poranek kierując się prosto na Jasną Górę. Tam spotkaliśmy się z (chyba ja zawsze w tamtym miejscu) tłumem pielgrzymów. A to za sprawą pielgrzymki dziennikarzy katolickich, maturzystów z Rzeszowa czy w końcu rodzin z całej polski, które zmierzały na głowne uroczystości Pielgrzymki Rodzin z nasego kraju. 

Po Eucharystii przed cudownym obrazem, był czas na indywidualne zwiedzanie, prywatną modliwtę, czy wypicie dobrej kawy. Kolejnym miejscem naszego pielgrzymowania stał się kościół Św. Barbary w Częstochowie, gdzie znajduje się cudowne źródełko, które miało wypłynąć kiedy to w 1430 roku rabusie ukradli obraz Jasnogórski i tam postanowili go wyrzucić z zaprzęgu. Do dziś w tym miejscu istnieje źródełko przez wielu zunawane jako cudowne. Na godzinę 15 byliśmy już w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Dolinie Miłosierdzia, aby tam z innymi pielgrzymami odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdza. 

O godz. 17:00 rozpoczęliśmy wizytę u Pani Piekarskiej w Piekarach Śląskiech. Po chwili modlitwy, zostaliśmy oporwadzeni po Sanktuarium aby dotrzeć na Dróżki gdzie modliliśmy się Nabożeństwem Drogi Krzyżowej. 

Więcej o pielgrzymce zapewne powiedzą sami pielgrzymi, a mi nie pozostaje nic innego ja zaprosić do obejrzenia zdjęć. 

f t g m

Kancelaria parafialna

czynna:

w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki : w godz. 800 - 900 i po mszy świętej wieczornej

w soboty w godz. 800 - 900 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca

w środy, niedziele i święta - kancelaria nieczynna

Kontakt

 

Rzymsko-Katolicka Parafia pw. św. Anny w Pruchnej
43-523 Pruchna
ul. Główna 37
tel. 33 857 35 15

Odwiedziło nas:

dzisiaj 75

wczoraj 233

w tygodniu 1036

w miesiącu 3565

Łącznie (od 14-06-2016) 411915

Kubik-Rubik Joomla! Extensions