Copyright 2024 - parafia-pruchna.pl

Kaplica św. Józefa

Do dóbr Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Pruchnej należy klasycystyczna kapliczka Św. Józefa, położona malowniczo na niewielkim wzniesieniu, otoczona trzema lipami. Na jej temat w księgach parafialnych nie figuruje nic ponad to, że została zbudowana z cegły, pokryta jest dachówką, a wewnątrz znajdują się obrazy, krzyż ołtarzowy i dwa krzyże ścienne. Nieznana jest dokładna data budowy. Zdaniem konserwatorów kaplica została wybudowana w ubiegłym stuleciu. Jej fundatorem i budowniczym był Franciszek Matuszyński. Dawniej, kiedy kult patrona kaplicy św. Józefa był żywszy, na miejsce ściągało wielu wiernych. Dziś odbywają się tu nabożeństwa podczas dni krzyżowych.

  • KaplicaJozefa1
  • KaplicaJozefa2
  • KaplicaJozefa3
  • Matuszynscy
f t g m

Kancelaria parafialna

czynna:

w poniedziałki, wtorki, czwartki i piatki : w godz. 800 - 900 i po mszy świętej wieczornej

w soboty w godz. 800 - 900 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca

w środy, niedziele i święta - kancelaria nieczynna

Kontakt

 

Rzymsko-Katolicka Parafia pw. św. Anny w Pruchnej
43-523 Pruchna
ul. Główna 37
tel. 33 857 35 15

Odwiedziło nas:

dzisiaj 83

wczoraj 233

w tygodniu 1044

w miesiącu 3573

Łącznie (od 14-06-2016) 411923

Kubik-Rubik Joomla! Extensions